Протеїн
Останнім часом мода на здоров'я охопила увесь світ. Природне бажання бути молодим та красивим передбачає регулярні тренування, дотримання режиму та збалансоване харчування. Для гарного самопочуття нам необхідний білок, другий за поширеністю компонент в організмі після води. Потреба в ньому є у кожного, він головний будівельний матеріал не тільки для волокон м'язів, а й для шкіри, волосся, нігтів, сполучної тканини та інше. Нестача в раціоні негативно позначається на стані здоров'я.
Що таке протеїн?
Сучасна спортивна індустрія пропонує численні добавки для покращення здоров’я та зовнішності. Найпопулярнішими видами є протеїни. Зазвичай він продається у вигляді порошку, який легко приготувати: достатньо додати до молока, соку, води, щоб вийшов смачний та корисний коктейль.
- Потрапляючи в організм, високоякісний білок розпадається на незамінні амінокислоти, впливаючи на ріст та відновлення м'язів та надають енергію. Достатня порція допоможе:
- знизити рівень холестерину в крові;
- зміцнити кістки, волосся, шкіру та нігті;
- поліпшити роботу мозку, допомогти в процесі навчання;
- підтримати утворення гемоглобіну;
- зменшити ризик пошкодження та руйнування м'язів;
- уникнути накопичення жиру в печінці.
Їжа є основним джерелом. Він міститься в яйцях, м'ясі, рибі, молюсках, сирі, бобових, горіхах. Якщо для людини із середньою активністю достатньо близько 1,2-1,5 грамів білка на кілограм ваги тіла щодня, то у спортсменів, особливо у тих, хто займається бодібілдінгом або фітнесом, ця потреба зростає до 2 г і більше.
Аби знизити калорійність раціону, при цьому отримувати повну кількість білку, необхідно вживати додаткові порції харчових добавок. Вони представлені в очищеному від зайвих компонентів вигляді. Додаткове приймання фахівці радять всім, хто хоче наростити м'язову масу, а також тим, хто дотримується суворої дієти для позбавлення від зайвої ваги.
Протеїн спортивне харчування не шкодить здоров'ю. Продукти, виготовлені з натуральної сировини, якісні та не несуть загрози. Але потрібно дотримуватися норм дозування, вказаних на етикетці. Існує кілька категорій, які мають протипоказання щодо протеїну. Серед них алергіки, вагітні жінки та в період лактації, люди, що страждають на ниркову та печінкову недостатність.
- Є три форми добавок, які відрізняються по способу обробки:
- Концентрат (відрізняється невисокою біологічною цінністю та коштує дешевше).
- Ізолят (високоочищена форма, гарно засвоюється, найкращий для відновлення сил).
- Гідролізат (характеризується максимально швидким засвоєнням).
- Придбати протеїн в Україні можна різних видів. Відмінність полягає в основі:
- Сироватковий. Виготовляється з молока, швидко засвоюється, активізує обмін речовин, уповільнює засвоєння жирів та насичує організм важливими амінокислотами для будівництва м'язових волокон. Користується найбільшою популярністю.
- Казеїн. Повільно всмоктується, найкраще рішення для приймання перед сном.
- Яєчний. Має склад, максимально близький до натурального. Особливість — найвища біологічна цінність, Швидко засвоюється. Відповідає потребам тих, хто не переносить лактозу.
- Яловичий. Вегетаріанцям для вживання не підходить. Корисний для всіх, хто не виключає з раціону лактозу та глютен.
- Соєвий. Містить у своїй основі рослинні компоненти, має низький показник амінокислот. Ідеальний варіант для вегетаріанців та людей, які не вживають в їжу молочні продукти. Допомагає виробляти жіночі гормони, тому є улюбленим видом дівчат.
- Суміш рослинних білків. Виготовляється на основі рису, гороху, коноплі, вівса. Легкий, не викликає розладів травлення.
- Комплексний. Багатокомпонентний продукт, являє собою суміш різних видів, має в наявності різноманітні амінокислоти. Збагачений корисними жирами, ВСАА, амінокислотами, глутаміном та навіть креатином. Корисно вживати як по виконанні фізичних вправ, так і протягом дня.
Можна купити протеїн в пакетах, у великих банках. Деякі виробники виготовляють готові порційні коктейлі. Це зручно, хоча виходить дорожче. Іноді зустрічається у формі батончиків. Вони відмінно підходять для перекусу.
- Основні переваги протеїну:
- зручність;
- точне дозування;
- швидке та легке засвоєння;
- доступна вартість.
Як приймати протеїн
Для схуднення та сушіння рекомендуються сироватковий та казеїновий види. Для набору ваги та кращих силових показників, обирають сироватковий у формі концентрату. Щоб змішати коктейль доцільніше використати воду кімнатної температури, нежирне молоко або сік, в залежності до вподобань та цілей, адже все, окрім води, підвищує калорійність напою. Загалом, знадобиться 250-300 мл рідини. Змішувати складові зручно у шейкері чи за допомогою блендеру, готовий напій слід випити одразу.
В тренувальний день краще приймати за 30 хв після навантаження, в день відпочинку – в якості перекусу, між основними прийомами їжі. Кількість порцій залежить від загальної кількості білку в дієті та індивідуальних параметрів атлета. Увага! Перед застосуванням бажано консультуватись з тренером та лікарем.
Протеїн для схуднення
Попередньо прораховується кількість калорій. За схемою схуднення вона повинна перевищувати число калорій, отриманих зі страв упродовж дня. Щодня потрібно по 2-3 грами білка на добу. Це вважається нормою.
- Зверніть увагу на ключові критерії вибору:
- Перед придбанням беріть до уваги виробника та склад продукту. Особливу увагу приділіть амінокислотному профілю, обирайте збалансований.
- Препарат повинен містити мінімум вуглеводів та жирів при максимумі білків. В ідеалі купуйте казеїн, сироватковий ізолят, гідролізат.
- Сироватковий приймають декілька разів протягом дня: вранці, за годину до занять та відразу після, а казеїн ввечері, також можна використовувати як перекус.
- В тренувальні дні п’ють до та по закінченню занять. Порошок розчиняють у воді. Молоко вважається висококалорійним продуктом, тому його досить рідко використовують.
- У період відпочинку приймають у другій половині дня. Перед сном рекомендовано випити порцію казеїну, замінити ним молочні продукти.
Протеїн для набору м'язової маси
- Щоб сприяти нарощуванню м'язової маси, на кожен кілограм вживають 1,5-2 г. Спеціалісти радять дотримуватися наступної схеми:
- Задля насичення білками відмінним рішенням буде випити вранці порцію сироваткового протеїну. Додатково допоможе усунути катаболізм.
- Сироватковий чи багатокомпонентний приймають за годину до занять або через 20 хвилин потому.
- Казеїн забезпечує організм амінокислотами впродовж тривалого часу, тому його п’ють на ніч.
Речовину розводять у шейкері рідиною. Швидше перетравлюється напій, розчинний у воді, у молоці. Відрізняється насиченим смаком та підвищеною енергетичною цінністю.
Як обрати протеїн
Максимальну користь принесе лише якісний товар, придбаний в перевірених спеціалізованих магазинах. Попередньо треба прочитати склад. Продукт може містити додаткові інгредієнти та ароматизатори. Рекомендовано утримуватись від купівлі товару із ГМО та штучними барвниками. Аби зрозуміти, наскільки підійде новий продукт, варто взяти маленьке пакування на пробу.
Де купити протеїн
Оптимальним рішенням для всіх, хто веде активний спосіб життя, хоче схуднути чи наростити м'язи, буде купити протеїн в перевіреному магазині “Екс Форма”. Асортимент представлений кращими товарами провідних світових та вітчизняних виробників.
Консультанти магазину активно займаються спортом, на відмінно знають асортимент, із задоволенням допоможуть клієнтам підтримати своє здоров'я та досягти поставленої мети. Зателефонуйте їм для отримання відповідей на будь-які питання, протеїн замовити з доставленням по Україні за кращими цінами.
-
Які є новинки?
-
Які найдешевші?
-
Рейтинг у 2024 році
-
Яка ціна?